KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12261002
nr 1226 1002
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Blandteknik, Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. "French Piano". Signerad, numrerad 76/90. Signerad, daterad a tergo "Ardy Strüver Paris 2002". Mixed media, litografi. Bladets mått: 39x45 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Alexandra Charles von Hofsten
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
150 kr
200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
250 kr
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
600 kr
800 kr
ledande budet*
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren
Ardy Strüwer
Läs mer om Ardy Strüwer